Rusztowania do prac wysokościowych

Standardowe rusztowania segmentowe są dość uniwersalne, aczkolwiek nie przydają się wszędzie tam gdzie potrzeba wyspecjalizowanego narzędzia. Nie sprawują się zwłaszcza przy wysokich konstrukcjach, gdzie często tracą równowagę po zbyt wysokim ustawieniu kondygnacji. Coraz częściej takie konstrukcje są więc zastępowane bardziej przystosowanymi wariantami rusztowania.

Najnowocześniejsze rusztowanie wielozadaniowe

najlepsze rusztowanie FaraoneNowocześniejsze i bardziej zaawansowane rusztowania były do niedawna uważane przez załogi budowlane za dość niepotrzebne udziwnienia, a przynajmniej do momentu w którym owe załogi mogły przetestować owe rusztowania i przekonać się o ich właściwościach. Najlepsze rusztowanie Faraone, obecnie należące do najbardziej zaawansowanych systemów rusztowań, przeznaczonych do najbardziej wymagających prac wysokościowych. Jest to modularne rusztowanie, złożone nie tylko z podstawowych segmentów, tak jak rusztowania stalowe, ale również ze wsporników i mocowań, dzięki którym całość staje się o wiele bardziej stabilna, zwłaszcza na wysokich kondygnacjach, gdzie luźna konstrukcja mogłaby powodować znaczną niestabilność. Rusztowania od Faraone, które przeznaczone są do pracy na wysokości są dobrze do takiej pracy przystosowane. Podstawy rusztowań są ciężkie i szerokie, zapobiegając poruszaniu się konstrukcji.

Podesty są natomiast szerokie i pokryte antypoślizgową wykładziną, znacznie ułatwiającą pracownikom zadania na dużych wysokościach w warunkach niesprzyjającej pogody. Do rusztowań można dostać również rozszerzenia, jeszcze bardziej ułatwiające zadania lub zwiększające bezpieczeństwo. Do ulubionych przez pracowników akcesoriów zaliczane są zawsze schody, które są niemal zawsze pierwszym dodatkiem do każdego systemu wysokościowego.