Samochód pod wiatą drewnianą

Wiata drewniana czy garaż? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które aktualnie budują swój dom. Odpowiedź nie jest prosta. Poniżej przedstawione zostaną aspekty przemawiające za rozwiązaniem drewnianym

Mała wiata drewniana na samochód

wiata drewniana na samochódGaraż murowany jest najczęściej z pustaków, następnie całość należy otynkować i ewentualnie pomalować. Przez to grubość ściany może mieć kilkanaście centymetrów. W przypadku wiaty drewnianej, grubość ściany to zaledwie kilka centymetrów. Dzięki temu przy tej samej powierzchni zabudowy możemy mieć kilka metrów kwadratowych powierzchni użytkowej więcej. Drugim aspektem przemawiającym za wiatą drewnianą jest cena. Koszt budowy z drewna jest znaczni niższy niż w przypadku rozwiązań murowanych. Ponadto wiata drewniana na samochód może być postawiona na płytszym fundamencie ponieważ ściany nie ważą tak dużo ja te wykonane z pustaków. Z tego powodu nie musimy wykopywać tak głębokich rowów pod fundament. Dzięki temu, że wiata drewniana nie musi wiązać się ze ścianą zewnętrzną domu możemy postawić ją w dowolnym momencie. Poza tym możemy pozostawić przerwę między wiatą a budynkiem i zapewnić odpowiednią wentylację. W związku z tym, że wiata drewniana jest lekka i jednocześnie trwała, jej remont lub demontaż będzie dużo łatwiejszy niż w przypadku garażu murowanego z pustaków. Ostatnią zaletą jest szybkość budowy. Nie licząc fundamentu, stworzenie konstrukcji nośnej i ścian można wykonać w ciągu kilku dni a w przypadku profesjonalnej ekipy monterskiej można całość zamknąć w trakcie jednego dnia roboczego.

Jak widać wiaty drewniane mają wiele cech, które przemawiają za wykorzystaniem właśnie tego rozwiązania. Do głównych z nich należy niski koszt, szybkość budowy, łatwość montażu i demontażu oraz większa powierzchnia użytkowa.