Skuteczna forma psychoterapii dla par

Obecnie dosyć lekko podchodzi się do tematu rozstań niż jeszcze chociażby dekadę temu. Dziś bardzo często ludzie ponownie schodzą się ze sobą co nie zmienia faktu, że negatywne emocje i odczucia towarzyszące rozstaniom wciąż są równie silne, jak niegdyś ponieważ zawsze zostaje ta niepewność, czy się uda. Można jednak zapobiegać podobnym sytuacjom.

Jak zapobiec rozpadowi związku?

skuteczna psychoterapia par w poznaniuWiększość młodych osób w dzisiejszych czasach podchodzi znacznie lżej do tematu rozstania i to bynajmniej nie ze względu na mniejsze zaangażowanie, brak uczuć, czy ułatwioną przez aplikacje możliwość randkowania. Po prostu dziś częściej po rozstaniach ludzie się ze sobą ponownie schodzą, ale też do rozstań dochodzi nierzadko z pozoru błahych powodów i pod wpływem emocji. Dopiero gdy te opadną obie strony wracają do rozmów. Nie oznacza to jednak, że rozstania nie wywołują równie silnych negatywnych emocji, jak niegdyś. Ponadto takie częste rozstawanie się może doprowadzić do powstawania silnych napadów lęków podczas kolejnych kłótni z obawy przed następnym rozstaniem i ponownym przeżywaniem tych wszystkich ciężkich chwil. W zapobieganiu takim sytuacjom może pomóc nam skuteczna psychoterapia par W Poznaniu znajdziemy terapeutów specjalizujących się w tego rodzaju terapiach do których warto się zgłosić, gdy nasz związek przeżywa kryzys. Niezależnie od tego, czy jesteśmy ze sobą kilka miesięcy, czy też lat każda para może zgłosić się na taką terapię i dzięki niej pokonać problemy, jakie dręczą związek.

Bywa, że po pewnym czasie też zwyczajnie przestajemy dogadywać się z drugą stroną choć wciąż darzymy ją ogromnym uczuciem. Często przez taki brak bycia zrozumianym wiele par rozstaje się pomimo obopólnych uczuć żywionych do siebie. Tymczasem terapia może nam pomóc rozwikłać zagadkę dlaczego przestaliśmy rozumieć naszego partnera, a także sprawi, że dzięki ponownemu zrozumieniu staniemy się sobie bliźsi.