Skuteczny montaż nowoczesnych fasad

Elewacje naszych domów muszą być nie tylko piękne ale przede wszystkim funkcjonalne. Wielu ludzi nie zwraca uwagę na pewne istotne kwestie związane z wykończeniem fasad. Często kończy się to tym, że na ścianach dochodzi do kondensacji pary wodnej. Efektem tego często jest pojawienie się pleśni czy nawet grzyba. Warto więc tworzyć elewacje tak by były one przede wszystkim świetną izolacją termiczną. 

Estetyczne wentylowane fasady 

montaż elewacji wentylowanychJedną z bardzo istotnych kwestii związanych ze ścianami jest to by one oddychały. Pod tym pojęciem kryje się oczywiście zjawisko związane z przepuszczaniem pary wodnej, która dla naszych ścian może stanowić poważne zagrożenie. Żeby uniknąć przykrych niespodzianek warto się przed nimi odpowiednio zabezpieczyć. Rozwiązaniem takich problemów może być montaż elewacji wentylowanych. Ta technika związana jest ze stworzeniem specjalnej kratownicy ze stali lub aluminium. Kratownica ta umieszczana jest kilka centymetrów od murów dzięki specjalnym kołkom dystansującym. Pomiędzy kratownicą a ścianą umieszczana jest okładzina, która pełni w takiej elewacji bardzo istotną rolę. Okładziny te wykonane są z tworzyw mających za zadanie izolować wnętrze domu ale jednocześnie mają umożliwiać przepuszczanie powietrza oraz pary wodnej. Montaż elewacji wentylowanych w ostatnich latach zaczął zdobywać bardzo duże uznanie. Sporo osób zdecydowało się na zainwestowanie w takie rozwiązania. 

Ogólnie rzecz biorąc wentylowane elewacje mogą w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy kondycji naszego budynku. Odpowiednio zaizolowane ściany sprawią, że ciepło z wnętrza naszego domu nie będzie zbyt szybko uchodziło i oczywiście zadziała to również w drugą stronę, czyli zimne powietrze z zewnątrz nie będzie wchłaniane przez ściany naszych domów.