Stanik dla matek karmiących – nie tylko zdrowie

Zwykle po porodzie nie zawsze od razu wraca się do sylwetki sprzed ciąży. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przez 9 miesięcy ciało bardzo się zmieniło. By skóra i figura wróciła chociaż w części do tego, bo było przed ciążą potrzeba dobrych kilku tygodni.

Dobry stanik dla matek zakrywa niedoskonałości

stanik dla matek karmiącychW tym czasie przyda się jeszcze bielizna ciążowa, która zmieści brzuszek, ale zalecane jest także zakładanie pasu poporodowego, który optycznie wyszczupla, ale spełnia także jeszcze ważniejszą rolę, bowiem sprawia, ze skóra szybciej i sprawniej się kurczy. Oczywiście ten pas dobrze kryje także brzuszek. Jeżeli już odwiedzamy sklep z bielizną, to dobrze od razu zaopatrzyć się w stanik dla matek karmiących, nawet jeżeli zamierzamy karmić jedynie przez pierwsze dni czy tygodnie. Biustonosz dla karmiącej jest miękki i wygodny, ale dobrze podtrzymuje piersi. Dzięki temu dni, kiedy to biust się powiększa pod wpływem mleka upłyną młodej mamie komfortowo. Podczas kupowania stroju jakim jest biustonosz do karmienia można rozejrzeć się w sklepie dla młodych mam za ubraniami, które optycznie zasłonią brzuszek. Mogą to być sukienki w kształcie litery A, odcinane pod biustem czy też szersze tuniki, swobodnie układające się na ciele. Nie warto jednakże wymagać od siebie od razu po porodzie idealnej figury ponieważ nie jest to zupełnie możliwe i trzeba dać ciału tyle czasu ile potrzebuje. Forsowniejsze ćwiczenia można rozpocząć po kilku tygodniach od naturalnego porodu, jeżeli zaś miało miejsce cesarskie cięcie, to warto takie zamiary skonsultować z lekarzem, ponieważ zależy to także od tego, jak się goi rana. Od samego początku, jeżeli tylko mama czuje się dobrze można wyruszać razem z dzieckiem na długie spacery. To także wpłynie na kształtowanie się sylwetki i poprawę kondycji.

Początkowo oczywiście brzuszek będzie nieco odstawał i można go maskować na przykład leginsami z wysokim stanem, jednakże jeżeli o niego zadbamy, może wyglądać nawet lepiej niż po porodzie. Oczywiście wymaga to wysiłku ze strony młodej mamy.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: http://e-amazonka.pl/2-biustonosze-do-karmienia