Stolik w stylu art deco

Styl art deco pojawił się mniej więcej w latach trzydziestych i od razu zdobył popularność w wielu krajach świata. Nic dziwnego, ludzie byli nieco zmęczeni secesyjnym przepychem i mnóstwem zdobień, które były trudne w wykonaniu, czasochłonne i przez to po prostu drogie. W wyniku ludzkich potrzeb powstał styl art deco, który do dziś gości w niektórych domach. W wielu sklepach możemy kupić stolik lub szafę wzorowaną na ten styl.

Więcej o stolikach w stylu artystyczno-dekoracyjnym

stolik art decoJak wskazuje nazwa art deco, styl ten miał w sobie łączyć elementy dekoracyjne i artystyczne. Oznacza to, że estetyka (jak wiadomo secesja nie zawsze była piękna) miała tu ogromne znaczenie, lecz istotna była również warstwa artystyczna, przywiązywanie wagi do detali, dbałość o najmniejszy szczegół ale i funkcjonalność. Meble wykonane w tym stylu nie były więc zbyt tanie. Drewno, na przykład heban, było odpowiednio przygotowywane. W tym stylu często rządziły nieco ciemniejsze kolory. Bardzo elegancko wyglądało połączenie czarnego z elementami złota. Do dziś urzęszenie gabinetu właśnie w takim stylu i w takich odcieniach nadaje wnętrzu klasy i elegancji. Jeśli sami chcemy dodać do swojej aranżacji mieszkania nieco wytworności i unikalnego klimatu możemy wybrać na przykład stolik art deco. Może być on zrobiony z grubego, brązowego drewna lub z połączenia metalu z drewnem. Na czarnym lub złotym stelażu montuje się drewniany blat i elegancki stolik gotowy.

Styl art deco to połączenie luksusu i elegancji, więc jeśli chcemy dodać nieco wytworności naszemu wnętrzu, to właśnie elementy w takim stylu, na przykład stolik, stół czy tapeta na pewno nam w tym pomogą. To rozwiązanie idealne dla tych, którzy są nieco zmęczeni wszechobecną bielą i chcą w domu nieco koloru.