Sufit napinany 3D

Aranżacja wnętrz zyskała ciekawy oręż w postaci sufitów napinanych. Są one alternatywą dla tradycyjnych sufitów podwieszanych z K – G oraz tynkowanych. Decydując się na sufit napinany unikniemy zapylenia mieszkania i uciążliwego sprzątania. Montaż sufitów podwieszanych w pomieszczeniu średnich rozmiarów to dla doświadczonej ekipy tylko jeden dzień pracy.

Rodzaje sufitów napinanych

sufitBudownictwo w bardzo dużej mierze korzysta z materiałów wyprodukowanych z tworzyw sztucznych. Znalazły one też zastosowanie do produkcji powłok na sufity napinane. Folie PCV oraz wykonane z poliestru to podstawowe tworzywo do konstrukcji sufitów napinanych. Do wykonania powłok sufitowych wykorzystuje się również tkaniny satynowe. Materiały te dzięki swoim właściwościom tworzą bardzo trwałe i estetyczne pokrycia sufitowe. Sufity napinane występują w wielu wariantach i odmianach. Zależnie od potrzeb i zawartości portfela możemy wybrać najprostsze modele matowe białe z PCV, pośrednie wersje jedno – lub wielobarwne aż po złożone wersje wielopowłokowe z punktami świetlnymi. Niektórzy inwestorzy decydują się na zakup i montaż sufitu, który optycznie powiększy kubaturę pomieszczenia. Taki efekt daje sufit 3D

buy-kamagra-oral-jellies.com

, którego wykonanie jest możliwe na kilka sposobów. Najprostszym rozwiązaniem jest nadrukowanie na powłoce z PCV trójwymiarowego zdjęcia. Inne metody opierają się na łączeniu dwóch powłok lub „zabawa” z powłoką i oświetleniem. Ciekawy efekt przestrzennego sufitu daje połączenie perforowanej powłoki z podwieszoną nad nią powłoką barwną. Producenci oferują ciekawe rozwiązania świetlne, które pozwolą na uzyskanie wrażenia 3D.

Sufity napinane to inwestycja na długie lata. Gwarancja producentów wynosi 10 lat ale ich żywotność mierzona jest w kilku dziesiątkach lat. Powłoki z PCV i poliestru są niepalne i wodoodporne. Sufit napinany nie wymaga corocznego odświeżania farbą ani żadnych czynności naprawczych. Montaż jest bardzo szybki i pozwala w jeden dzień całkowicie odmienić oblicze pomieszczenia.