Tani domek z drewna

Bardzo dużo osób posiada działki poza miejscem zamieszkania lub duży ogród wokół domu, gdzie spędzają każdą wolną chwilę. Aby można tam było komfortowo wypoczywać, potrzebny jest jakiś domek, w których można się schronić.

Jak duże są drewniane domki?

drewniane domki do ogroduPrawo budowlane wymaga posiadania odpowiedniego zezwolenia na postawienie domu o powierzchni przekraczającej trzydzieści pięć metrów kwadratowych. Jasno z tego wynika, że wszystkie mniejsze budynki tego już nie wymagają, zatem ich budowa jest tańsza i szybsza. Drewniane domki do ogrodu są bardzo często wybierane, ponieważ są ekologiczne, niedrogie i łatwe w montażu. Idealnie się sprawdzają w ogrodach i na działkach. Ich powierzchnia może wynosić od sześciu do nawet dwudziestu paru metrów kwadratowych, zatem mogą pomieścić sporo osób i rzeczy. Dodatkowo mogą być wyposażone w taras z zadaszeniem czy wiatę. Są to parterowe budowle, które mają okna i drzwi, zatem idealnie się sprawdzą jako miejsce do odpoczynku w sezonie letnim. Montaż takiego domku jest samodzielny, ponieważ jest on konstruowany z gotowych elementów, które wystarczy ze sobą połączyć zgodnie z dołączoną instrukcją. Jeżeli chodzi o materiał budowlany, to drewno jest przede wszystkim ekologiczne i doskonale się sprawdza w takim zastosowaniu. Niektórzy klienci z domków urządzają małe warsztaty do majsterkowania, dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, które się nie mieszczą w domu, a dla innych są one małym domkiem letniskowym. Nie posiadają one ocieplenia, dlatego idealne są na lato.

Niewątpliwą zaletą domków drewnianych jest ich niska cena oraz łatwy montaż. Jedyne co trzeba przygotować do grunt pod domek. Może to być wylewka, kostka brukowa lub bloczki betonowe. Najważniejsze żeby podłoże było utwardzone i równe.