Termoizolacja, która nie ma biologicznych wrogów

Wybierając materiał, który ma posłużyć jako termoizolacja poddasza, warto kierować się poszczególnymi parametrami. Trudno ułożyć na poddaszu wełnę mineralna lub styropian. Dużo łatwiejszym rozwiązaniem będzie zamontowanie płyt warstwowych z poliuretanu PIR.

Płyty warstwowe zapewniające szczelność budynku

płyty pir cenaPłyty warstwowe mają to do siebie, że są bardzo odporne pod względem chemicznym. Charakteryzują się one opornością zarówno na czynniki organiczne jak i nieorganiczne. Nie są w stanie zaszkodzić im nawet mocne kwasy czy wodorotlenki. Wcześniej płyty poliuretanowe bardzo często były montowane w gospodarstwach hodowlanych np. na kurzych fermach czy w oborach. W takich miejscach jest wiele niesprzyjających substancji, zwłaszcza w postaci aerozoli. Płyty poliuretanowe są w pełni odporne na takie związki. Poza tym płyty pir cena nie jest najwyższa. Okazuje się, że jest to materiał tani jak na możliwości, które zapewnia. Ciekawe jest również to, że płyty warstwowe nie mają wrogów biologicznych. Zarówno styropian jak i wełna mineralna mają takich wrogów. Tutaj płycie warstwowej nie jest w stanie zaszkodzić ani pleśń, ani grzyby, bakterie, glony czy też mchy. Oprócz tego termoizolacje są też często atakowane przez ptaki, które postanawiają uwić w nich swoje gniazda. Nie ma takiej możliwości przy zastosowaniu płyt warstwowych PIR. Z zastosowania termoizolacji w postaci płyt warstwowych płyną tylko korzyści architektoniczno-użytkowe.

Dzięki płytom warstwowym można swobodnie wyeksponować więźbę dachową. Stosując inne izolacje, więźba musiałaby zostać zasłonięta. Dzięki płytom warstwowym można powiększyć przestrzeń mieszkalną. Są to płyty cienkie, które mimo wszystko zapewniają pełną szczelność budynku. Ciepłe powietrze na pewno nie wydostanie się na zewnątrz, a ogrzewanie będzie wydajne.