Tlenoterapia w komorze hiperbarycznej

Tlenoterapia to wciąż mało znany sposób radzenia sobie z niektórymi schorzeniami. Jest jednak bardzo skuteczny i zdecydowanie warty wypróbowania. Pobyt w komorze hiperbarycznej może okazać się zbawienny w skutkach. Na czym to polega? Na jakie dolegliwości pomaga? Postaram się przybliżyć ten temat w tekście poniżej.

Na co może pomóc pobyt w komorze hiperbarycznej?

komora hiperbaryczna w warszawieDziałanie komory hiperbarycznej polega na zastosowaniu czystego tlenu pod odpowiednio wysokim ciśnieniem. Ciśnienie to jest na tyle wysokie, że tlen zdolny jest do najbardziej efektywnego wnikania do wnętrza komórek naszego ciała, co ma zastosowanie w leczeniu wielu chorób. Nazwa zabiegu, który odbywa się w komorze hiperbarycznej, nazwany został hiperbarią tlenową. Podczas tego procesu tlen przenika nawet do miejsc normalnie słabo ukrwionych. Cały zabieg trwa maksymalnie godzinę z wliczonymi w proces przerwami. Taka komora hiperbaryczna w Warszawie, Gdańsku czy Krakowie to świetny sposób na poradzenie sobie z różnymi dolegliwościami, z którymi musimy zmagać się każdego dnia. Poleca jest osobom, które cierpią na zaburzenia procesów fizjologicznych. Zabieg w komorze hiperbarycznej stosuje się między innymi po zatruciu tlenkiem węgla. Poza tym, sprawdza się w różnego rodzaju urazach mięśni, martwicy tkanek czy w przypadku głuchoty. Tlenoterapia spowalnia także proces starzenia się oraz jest środkiem do walki z poważną anemią. Komora hiperbaryczna stosowana jest także w chorobie dekompresyjnej.  

Wizyta w komorze hiperbarycznej to świetny sposób na pozbycie się dręczących nas dolegliwości. Jest nie tylko środkiem doraźnym w przypadku, na przykład, zatrucie tlenkiem węgla. Może być także stosowana w chorobach przewlekłych, między innymi stopy cukrzycowej, martwicy czy odleżyn.