Tradycyjna medycyna chińska w Krakowie

Z pewnością wiele osób zastanawia się nad tym, skąd tak naprawdę biorą się choroby i co decyduje o tym, że jedni chorują często, a inni prawie wcale. Różne są poglądy na ten temat. Według tradycyjne medycyny chińskiej tylko osoba, która zachowuje wewnętrzną równowagę, może unikać zachorowania. Człowiek leczony powinien być w sposób holistyczny, czyli całościowy. Na pewno warto dowiedzieć się o tym czegoś więcej.

Co warto wiedzieć o medycynie chińskiej?

medycyna chińska krakówFaktem jest to, że kultura Wschodu różni się od tej Zachodniej w dużym stopniu. Pierwszy pisemny przekaz dotyczący wiedzy o chorobach i metodach ich zwalczania pochodzi z III wieku p.n.e. Była to Księga Żółtego Cesarza, która do dziś stanowi lekturę obowiązkową dla lekarzy Wschodu. Istotę chińskiej nauki stanowi teoria o yin i yang, czyli siłach rządzących światem. Coraz większe zainteresowanie wzbudza medycyna chińska Kraków jest miastem, w którym znaleźć można specjalistów znających się na niej bardzo dobrze. Medycyna chińska nie traktuje człowieka jako osobnej jednostki. Traktuje go w sposób holistyczny łącząc wszystkie aspekty jego życia. W medycynie chińskiej najważniejsze jest to, aby znaleźć przyczynę choroby. Warunkiem zdrowia jest utrzymanie stanu równowagi pomiędzy ciałem a środowiskiem. Wśród przyczyn chorób Chińczycy wyróżniają czynniki klimatyczne, wewnętrzne, jak stres, przemęczenie, pobudzenie emocjonalne oraz niewłaściwe odżywianie i urazy. Najczęściej lekarze stosują akupunkturę, akupresurę i ziołolecznictwo. Potrafią również dobrać pacjentowi właściwą dietę.

Nie da się ukryć, że wraz z rozwojem cywilizacji zmieniły się również sposoby leczenia. Można jednak zauważyć, że coraz więcej lekarzy chce powrotu do innego traktowania pacjentów. W medycynie chińskiej nacisk kładzie się na utrzymanie wewnętrznej równowagi. Tylko człowiek, który osiągnie wewnętrzny spokój, będzie odporny na działanie czynników powodujących choroby. Ważne jest wyciszenie i zdrowa dieta.