Trenażer domowy dla rowerzysty

Entuzjaści jazdy rowerowej mają często przestoje poza sezonem, gdy pogoda utrudnia lub wręcz uniemożliwia komfortową jazdę zarówno w terenie jak i po drodze. W większości przypadków rowerzyści albo odpoczywają wtedy od jazdy, albo zmagają się z warunkami na drogach, z bardzo różnymi efektami.

Trenażery do domowego treningu rowerowego

trenażer magnetyczny do roweruDla niektórych rowerzystów odpowiedzią na niekorzystną pogodę są magnetyczne czy mechaniczne rowery treningowe, choć są to bardzo drogie urządzenia, czasem będące poza zasięgiem dla zwykłego entuzjasty jazdy rowerowej. Alternatywą dla takowych są więc trenażery, czyli urządzenia pozwalające na zastosowanie roweru do domowego treningu. Typowy trenażer magnetyczny do roweru jest urządzeniem montowanym na koło napędowe, symulującym opór jaki wywołuje jazda po twardej czy nierównej nawierzchni. Takie urządzenie pozwala na realistyczne symulowanie jazdy na rowerze, więc doskonale nadaje się do treningu poza sezonem. Trenażery pasują do każdego rodzaju roweru

buy levitra uk online

, mającego dowolną średnicę koła. Są więc dobrym narzędziem dla każdego rowerzysty, preferującego ciągły trening i utrzymywanie formy przez cały czas. Opór na koło może być regulowany w bardzo dużym stopniu, więc w połączeniu z dobrze ustawionymi biegami, trenażer może być idealnym substytutem dla faktycznej jazdy.

Większość tego typu urządzeń nie wymaga stałego połączenia ze źródłem energii elektrycznej, gdyż pracuje bez potrzeby zasilania. Jedynie najbardziej rozbudowane i zaawansowane trenażery działają na prąd, i są to urządzenia przeznaczone głównie dla sportowców oraz najbardziej zaawansowanych rowerzystów. Dla pozostałych w zupełności wystarczają bardziej podstawowe, proste trenażery, przeznaczone do domowego użytku i bardzo łatwe w obsłudze.