Typowe wyposażenie magazynu: regały i wózki

Każdy magazyn musi zostać wyposażony w taki sposób, żeby zapewnić nie tylko maksymalną wygodę przechowywania różnych rzeczy i łatwy dostęp do nich, ale też bezpieczeństwo pracowników. Pomagają w tym różne sprzęty.

Wózki platformowe w magazynach

wózki platformoweNiewątpliwie jednym z najbardziej charakterystycznych elementów wyposażenia każdego magazynu są regały. Mniejsze i większe, wysokiego składowania i całkiem zwyczajne. W niektórych magazynach wciąż można znaleźć regały drewniane, jednak coraz więcej osób dostrzega zalety regałów metalowych. Choć są one droższe od drewnianych, to ich trwałość, wytrzymałość i odporność nawet w niesprzyjających warunkach sprawiają, że są najlepszym możliwym rozwiązaniem. Magazyn to także konieczność przewożenia towarów. Służą do tego przede wszystkim różnego typu wózki magazynowe, na przykład wózki platformowe. Są one bardzo pomoce w przewożeniu przedmiotów pakowanych w kartony czy jednego wielkogabarytowego. Drobniejsze przedmioty albo takie pakowane luzem można wygodnie przewieźć w wózku z koszem. Do przewożenia całych palet posłużą specjalne wózki, tak zwane paleciaki, które umożliwiają wygodny transport po całym magazynie i nie wymagają wcale wiele siły od osoby, która je obsługuje. Nie zapominajmy też o wózkach widłowych, które są niezbędne do układania na regałach całych palet towarów oraz ich późniejszego ściągania. Są wygodne w obsłudze i niezastąpione w każdym większym magazynie, więc powinny stanowić jeden z podstawowych zakupów. Jednak i pozostałych typów wózków nie można zaniedbywać, powinno być ich wystarczająco dużo, aby praca zawsze mogła przebiegać maksymalnie szybko i sprawnie.

Wózki platformowe, koszowe czy też te przeznaczone do palet nie stanowią wcale dużego kosztu, a znacznie wygodniej jest mieć ich kilka i nie używać wszystkich naraz niż gdy trzeba czekać w kolejce, aż któryś wózek będzie wolny.