W jaki sposób pozbyć się komarów?

Późną wiosną, kiedy temperatury są wysoko na plusie, rozwijają się warunki życiowe owadów, których człowiek nie znosi. Mowa o komarach, malutkich istotach które, wypijają ludzką krew. My tego nie lubimy, dlatego zwykle chcemy się ich pozbyć. Obecność komarów jest nieunikniona, jednak możemy zminimalizować ryzyko ukąszenia.

Komary i sposoby ich zwalczania

zwalczanie komarówOd zawsze wiadomo, że komary lgną do źródła światła. Nocą na tle ekranu często widzimy przesuwający się punkcik, który jak się zbliży nam do ucha to brzęczy. Chcemy się wtedy pozbyć niechcianego gościa. Używamy do tego łapek na muchy. Krążymy za komarem po całym pomieszczeniu. Nie zawsze udaje nam się go zwalczyć. Lepszym sposobem jest zastosowanie preparatów, które mają na celu zwalczanie komarów. Dzięki tym preparatom wydzielany jest zapach odstraszający i niezachęcający do konsumpcji ludzkiej krwi. Środki zwalczające możemy podzielić na takie, które stosuje się w pomieszczeniu, jak i bezpośrednio na skórę. Do tych pierwszych zaliczymy różnego rodzaju aerozole rozpraszane w sprayu, aromaty pachnące po włożeniu do kontaktu i specjalne płytki odstraszające. Na skórę stosuje się między innymi spraye, kremy, balsamy. Dawniej stosowano olejek o aromacie waniliowym. Podobno komary bardzo nie lubią tego zapachu. W parze ze zwalczaniem chemicznym powinno iść również zabezpieczanie okien różnymi siatkami ochronnymi, dzięki którym komary nie mają szans dostać się do pomieszczenia. Wówczas możemy iść spokojnie spać.

Sposobów zwalczania komarów jest bardzo dużo. Każdy człowiek powinien zastosować metodę, która według niego jest sprawdzona i skuteczna. Środki przeciw komarom będą niezbędne szczególnie wtedy, kiedy pragniemy jechać na wakacje nad jezioro. Tam tych owadów jest właśnie najwięcej.