Waga sklepowa element wyposażenia punktu handlowego

Niezbędnym wyposażeniem każdego sklepu oferującego na przykład artykuły spożywcze są wagi sklepowe. Każda waga sklepowa powinna mieć legalizację. Każda taka legalizacja ważna jest 3 lata, po upływie tego czasu należy ponownie oddać do legalizacji w odpowiednim urzędzie. W handlu najczęściej używane są wagi o udźwigu od 1 do 30 kilogramów, oraz wagi przemysłowe mające udźwig kilkutonowy.

Wagi sklepowe i terminale posnet

terminal posnetRozróżniamy kilka rodzajów wag, między innymi wagi kontrolne, liczące, kalkulacyjne, etykietujące oraz wodoodporne. Wagi sklepowe w są oczywiście elektroniczne i zaprojektowane tak aby mogły być integralne z innymi urządzeniami potrzebnymi do pełnej obsługi handlowej. Wagi sklepowe jakie są używane w handlu powinny być zintegrowane z takimi urządzeniami jak kasy fiskalne, dzięki czemu sam proces sprzedaży jest znacznie ułatwiony, mogą to być nawet niewielkie mobilne kasy elzab k 10. Wagi sklepowe drukują etykiety za pomocą kodów kreskowych, sczytać z nich cenę oraz wagę potrzebne są czytniki kodów kreskowych zainstalowane przy kasach. Niezbędne do funkcjonowania sklepu jako całości należy oprócz wagi sklepowych wymienić drukarki fiskalne, dzięki, którym zarejestrowana i wydrukowana w postaci paragonu jest dana transakcja.

Aby wszystkie te urządzenia tworzyły spójną całość potrzebne są również terminale POS, pozwalające na płatności za pomocą kart płatniczych. Dopiero wszystkie wymienione wyżej urządzenia w pełni z sobą powiązane, zastosowane w handlu będą mogły spowodować możliwość prawidłowego funkcjonowania punktu sprzedaży.