Wnętrze w stylu Bollywood

Osoby, którym znudziły się tradycyjne wnętrza i które szukają jakiejś egzotycznej odmiany mogą skupić swoją uwagę na stylu Bollywood. Jest to zdecydowanie propozycja dla tych, którzy lubią ciekawe połączenia kolorystyczne i mocne wzory. W takim nurcie można urządzić na przykład sypialnię. Jeżeli mamy już łóżka drewniane i jeśli nie chcemy ich zmieniać, to wystarczy jak dodamy do nich baldachim oraz kolorową narzutę i sporo poduszek w intensywnych odcieniach. W stylu Bollywood charakterystyczne są takie barwy jak czerwień, fiolet, pomarańcz, róż i złoto. Dobrze, gdy wybierane tekstylia mają także ornamentowe wzory. Dotyczy to zarówno zasłon jak i dywanów oraz tapet.

Meble drewniane – modny wystrój wnętrza

Jeśli takie ciekawe wzory i meble indyjskie nam odpowiadają, to w tym stylu możemy także urządzić nasz pokój dzienny. Obok kanapy postawmy niskie stoliki kawowe, a przy nich możemy położyć miękkie poduchy do siedzenia lub pufy w intensywnych kolorach. Nasz salon może być również połączony z jadalnią. Przydałyby nam się wtedy duży stół, komoda i jakaś szklana witryna. Jeżeli chodzi o meble drewniane, to mamy spory wybór takich akcesoriów. Meble są ciemnie i bardzo masywne, ale poprzez swoje zdobieniameble drewniane idealnie pasują do stylu Bollywood.

Nie bez znaczenia będą także kolorowe świece, wszędzie porozstawiane kadzidełka oraz liczne dekoracje. W tym nurcie główną rolę odgrywa przepych. Jeżeli ktoś nie lubi mocnych kolorów i zwracających na siebie uwagę wzorów, to zdecydowanie powinien zrezygnować z tego stylu. Jest to propozycja dla osób odważnych i żywiołowych. Jeśli nie wiemy czy taka inspiracja przypadnie nam do gustu, to możemy obejrzeć jakąś komedię romantyczną w stylu Bollywood, lub zdecydować się na podróż do Indii.

Próbując regionalnego jedzenia, doświadczając tamtejszej kultury szybko można się zainspirować i niektóre rzeczy przenieść na nasze polskie warunki. W końcu w naszym klimacie nie przez cały rok świeci słońce, a wracając do domu pełnego egzotycznych kolorów i oryginalnych mebli od razu poprawi nam się humor.