Wszystkie typy sylwetek

Ciało każdego człowieka charakteryzuje asymetria, która jest naturalnym zjawiskiem. Przeważnie jest ona rozwinięta w tak niewielkim stopniu, że trudno ją dostrzec. Jednak to, co widać gołym okiem, to typ figury z charakterystycznymi cechami.

Jak ustalić swój typ figury?

typy sylwetek testUbieranie się i tworzenie różnych stylizacji może być świetną zabawą, ale tylko wtedy, kiedy zna się swoje ciało. Świadomość swojego wyglądu jest bardzo ważna, gdyż daje nam możliwość dobierania ubrań, które pasują do sylwetki, a nie po prostu się nam podobają. Każdy typ figury ma określone cechy, które sprawiają, że inne stylizacje będą dobrze leżeć. Warto mieć taką wiedzę, bo to znacznie ułatwia życie. Na samym początku trzeba ustalić typy sylwetek test z pewnością w tym pomoże. Można także dokonać pomiarów ciała i porównać je typowymi wzorami. Przede wszystkim wyróżnia się kilka typów budowy ciała, które powtarzają się u większości kobiet. Kobiece ciało może mieć kształt jabłka, które charakteryzuje duży biust, szerokie ramiona, szczupłe nogi i brak wcięcia w tali. Kolejnym typem jest gruszka, która ma wąskie ramiona, szerokie biodra i uda oraz mały lub średni biust. Uważany za najbardziej atrakcyjny jest jest typ w kształcie klepsydry, którą wyróżnia wcięcie w tali, ramiona proporcjonalne do bioder i pełny biust. Figura w kształcie prostokąta nie ma wcięcia w tali, ale za to ma szerokie ramiona i biodra oraz niewielki biust. Jednym z częściej spotykanym typów figur jest odwrócony trójkąt, w którym są szerokie ramiona i wąskie biodra.

Bez względu jaki się ma typ figury, można się modnie ubrać i zatuszować swoje niedoskonałości, a zaakcentować atuty. Modą można się świetnie bawi, jeżeli tylko zna się jej podstawy i wie jaki się ma typ sylwetki. Najprościej go określić właśnie przez test.