Wybór dodatków do pokoju dziecka – haftowana pościel

Tworzenie pokoju dziecięcego może być bardzo wymagającym, ale również przyjemnym zajęciem. Warto zadbać o to, aby wszystkie elementy tworzyły ciekawą całość, aby stworzyć miłą atmosferę, dzięki której dziecko poczuje się w tym pomieszczeniu dobrze i bezpiecznie. Właśnie taki cel przyświecał nam podczas projektowania pokoju naszego malucha.

Jaką wybrać pościel dla dziecka?

pościel dziecięca haftowanaTworzenie pokoju dla naszej pociechy zaczęliśmy od wyboru kolorystyki, która będzie dominowała. Dzięki temu, że taką decyzję podjęliśmy już na samym początku, wszystkie elementy wybieraliśmy później w taki sposób, aby dobrze się ze sobą komponowały. Ściany pomalowaliśmy w pastelowe kolory – błękit oraz jasny fiolet. Długo zastanawialiśmy się nad wyborem mebli. Ja na początku chciałam kupić najzwyklejsze, plastikowe mebelki, jednak mąż odwiódł mnie od tego pomysłu. Słusznie zauważył, że warto postawić na meble, które będą bardziej trwałe. Dlatego też kupiliśmy stolik oraz krzesełka wykonane z jasnego drewna. Do tego jeszcze kilka półek oraz łóżko, również drewniane, które doskonale wygląda na tle ścian. Do niego jeszcze potrzebna nam była pościel. Chcieliśmy, aby nie była zbyt jaskrawa ani wzorzysta, jednak żeby miała jakiś ciekawy, przyciągający uwagę element. Dlatego też tym, co wybraliśmy była pościel dziecięca haftowana. Dzięki niej pokoik wygląda bardzo uroczo, jest to szczegół, dzięki któremu jednak pokój stał się jeszcze ładniejszy.

Pościel jest niezbędnym elementem pokoju dziecięcego, który może być doskonale dobrany do stylizacji, jaką wybrało się na wystrój tego pomieszczenia. Pozwala ona dodać mu uroku dzięki drobnym elementom, które wspaniale dopełnią całość wnętrza. Pościel z najlepszych materiałów sprawi, że dziecko chętniej będzie się kładło do łóżka.