Wybrałam szkołę z pracowniami multimedialnymi

Niedawno skończyłam szkołę podstawową. Przede mną był bardzo ważny wybór. Musiałam zdecydować do jakiej szkoły średniej pójdę. Wiedziałam, że chcę wybrać liceum, ale w moim mieście było ich tyle, że nie wiedziałam, które będzie dla mnie najbardziej odpowiednie. Postanowiłam udać się na dni otwarte do jednego z najbliższych mi liceów, które znajdowało się niedaleko mojego miejsca zamieszkania.

Zalety pracowni multimedialnych w szkołach

pracownie multimedialna w szkolePodczas dni otwartych tak bardzo przekonałam się, że do tej szkoły, że zdecydowałam się złożyć do niej dokumenty po zakończeniu roku szkolnego. Wszystko dlatego, że znajdowały się w niej pracownie multimedialne. Muszę przyznać, że takie pracownie multimedialna w szkole to bardzo dobre rozwiązanie. Dzięki temu nauczyciele przekazują nam wiedzę za pomocą najnowszych technologii. Z doświadczenia wiem, że dzięki temu lekcje są ciekawe i wszyscy uczniowie są nimi zainteresowani. W pracowniach w wybranej przeze mnie szkole znajdowały się interaktywne tablice oraz pomoce naukowe. Jedna z tablic umożliwiała również uczniom nieobecnym w szkole łączyć się z klasą podczas lekcji, co wydawało mi się bardzo przystępne i praktyczne rozwiązanie. Najważniejsze było dla mnie jednak to, że urządzenia multimedialne znajdowały się praktycznie w każdej sali w tej szkole. Dzięki temu wiedziałam, że idąc do tej szkoły, naprawdę będę z tych rozwiązań korzystać.

Już wkrótce przekonałam się, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Przede wszystkim wszystkie urządzenia były w stu procentach wykorzystywane przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych. Dzięki temu lekcje nie były nudne, a my mogliśmy korzystać z wielu interesujących rozwiązań, a nawet samodzielnie przeprowadzać różne doświadczenia. Byłam bardzo zadowolona.