Wyjątkowe działanie przeciwzmarszczkowego złota koloidalnego

 

Złoto koloidalne coraz częściej wykorzystywane jest do produkcji kosmetyków – zwłaszcza kremów do twarzy. Mówi się o działaniu przeciwzmarszczkowym złota koloidalnego. Rzeczywiście działanie to zostało potwierdzone naukowo.

Na jakiej zasadzie działa przeciwzmarszczkowe złoto koloidalne?

przeciwzmarszczkowe złoto koloidalneOkazuje się, że złoto koloidalne działa jak pompa jonowa. Dzięki takiej pompie w błonie komórkowej dochodzi do szybszej i lepszej wymiany składników – mikroelementów. W związku z tym skóra jest lepiej odżywiona, bo wchłania to, czego potrzebuje, a oddaje na zewnątrz to wszystko, co jest zbędne i toksyczne. Tego typu wymiana jonowa stymuluje proces oczyszczania organizmu. Kremy zawierające złoto koloidalne nie należą do najtańszych, ale sprawdzają się w praktyce. Skóra po zastosowaniu takich kremów wygląda znacznie lepiej. Tego typu przeciwzmarszczkowe złoto koloidalne spełnia również inną funkcję. Mianowicie doprowadza do stymulacji syntezy kolagenu. Kolagen z kolei odpowiada za utrzymanie skóry w stanie sprężystości – jest ona napięta, nie kurczy się, nie jest wiotka, a co za tym wszystkim idzie – nie ma zmarszczek. W ten sposób złoto koloidalne pośrednio działa przeciwzmarszczkowo. Można stosować kremy ze złotem koloidalnym, a można też co jakiś czas wykonywać sobie maseczki zawierające złoto koloidalne. Złoto przyczynia się do rekonstruowania tkanki skórnej. Dzięki tej substancji skóra będzie miała zawsze idealną kondycję. Złoto koloidalne stosuje się nie tylko na skórę twarzy, ale również na dekolt.

Warto kupować kosmetyki zawierające złoto koloidalne tylko w sprawdzonych i markowych sklepach kosmetycznych. Wtedy będziemy mieć pewność, że dany kosmetyk rzeczywiście zawiera złoto jako jeden ze składników. Tego typu kosmetyki można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale też w wielu sklepach internetowych.