Wynajem auta w Gdańsku

Dla wielu osób przemieszczanie się po mieście samochodem jest dość drogie, dlatego też zamienili go na komunikację miejską. Nie brakuje także osób, które prawo jazdy mają i choć nie posiadają swojego auta, to jeżdżą służbowymi.

Ile kosztuje wynajęcie samochodu?

gdańsk lotnisko wynajem samochodówUtrzymanie swojego samochodu może sporo kosztować, szczególnie jeżeli liczy już ono więcej niż dziesięć lat. Nie tylko koszt rocznego ubezpieczenia czy przeglądów technicznych, ale także koszty napraw. To sprawia, że niektórzy wolą jedynie okazjonalnie jeździć autem, aby nie nadwyrężać domowego budżetu. W mieście Gdańsk lotnisko wynajem samochodów wcale taki kosztowny nie jest, ponieważ wypożyczalnie mają sporą konkurencję. Przeważnie w każdym dużym mieście znajduje się przynajmniej kilka wypożyczalni i nie inaczej jest w Gdańsku. Tutaj znajdziemy wypożyczalnie blisko starego miasta, przy drogach wlotowych oraz obok lotniska. Dzięki temu z ich oferty mogą korzystać nie tylko mieszkańcy, ale także turyści. Duże wypożyczalnie liczą nawet po sto lub więcej modeli samochodów osobowych, które można wynająć na okres krótko, średnio i długoterminowy. Pierwszy z nich obejmuje wynajem od jednego do trzydziestu dni, drugi od trzydziestu jeden dni do dwunastu miesięcy, a długoterminowy najem obejmuje okres powyżej trzynastu miesięcy do nawet dwóch lat. Im dłużej korzystamy z wynajętego pojazdu, tym niższą cenę zapłacimy za usługę. Jednak pomimo tego, nie brakuje chętnych do wynajmu auta na czas usunięcia awarii we własnym pojeździe.

Samochód można wynająć za sto lub sto pięćdziesiąt złotych dziennie, zatem nie są to wygórowane ceny jak na dzisiejsze czasy. Biorąc pod uwagę, że korzystamy z maksymalnie kilkuletniego pojazdu, z bogatym wyposażeniem, to jest to opłacalna usługa.