Wyścigi modeli zdalnie sterowanych

W zeszły weekend na Gdańskiej Hali Sportowej przeprowadzono jedne z największych w Polsce zawodów pojazdów sterowanych zdalnie. W wyścigu wzięły udział przeróżne modele zdalnie sterowane startujące w rozmaitych kategoriach.

Modele zdalnie sterowane gwarantują świetną zabawę!

Samochód zdalnie sterowanyNajwiększa liczbę uczestników, którzy zgłosili się na start w celu podjęcia zaciętej rywalizacji, odnotowała kategoria, w której występowały auta zdalnie sterowane o małych gabarytach. Jak można było się domyślać konkurencja była w tym przypadku bardzo zażarta, a uczestnicy zostali oprócz tego podzieleni na kategorie wiekowe. Najbardziej widowiskową konkurencją okazały się wyścigi powietrze, w których wystąpiły helikoptery zdalnie sterowane różnych producentów. Ta konkurencja cieszyła się największym zainteresowaniem publiczności i wzbudziła też największe emocje, chociaż nie tylko ze względu na wydarzenia związane z samą rywalizacją. Otóż podczas jednego z wyścigów eliminacyjnych doszło do nieprzyjemnego incydentu, w którym to jeden z operatorów biorącego udział w wyścigu helikoptera stracił nad nim kontrolę, na skutek czego maszyna wpadła na jedną z trybun. Szczęśliwie nikomu nic się nie stało, chociaż sam helikopter, który zanotował upadek, nie nadawał się już do użytku Poza tym obyło się bez innych nieprzyjemnych niespodzianek i wydarzeń.

Całą imprezę można uznać za całkiem udaną i z pewnością jej organizatorzy już planują start kolejnej edycji, która odbędzie się już w przyszłym roku. Miejmy nadzieję, że w przypadku kolejnych zawodów uda się uniknąć wypadków i sytuacji,w których pojazd nie jest w stanie dotrzeć do mety.