Wytrzymałe folie tunelowe

 

W supermarketach możemy kupić warzywa o każdej porze roku. Dzięki temu możemy się zdrowo odżywiać nie tylko latem, ale przez cały rok. To że supermarkety dają nam dostęp do warzyw i owoców przez cały rok to bardzo fajnie, ale i tak nic nie przebije własnoręcznie wyhodowanych pomidorów, papryki, ogórków i wielu innych warzyw.

Jak wykonać tunel do hodowli warzyw?

folia tunelowa ogrodniczaJaki mamy u nas klimat to każdy wie i zdaje sobie z tego sprawę, że hodowla warzy bez zastosowania odpowiednich środków ochronnych przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi jest niemożliwa. Właśnie dlatego osoby, które decydują się hodować warzywa, budują szklarnie lub tunele. Tunel jest lepszą opcją, ponieważ złożenie go i rozłożenie trwa zaledwie kilkadziesiąt minut, a taką szklarnię jak zbudujemy, to już raczej na stałe. Do zbudowania tunelu będzie nam przede wszystkim potrzebna folia tunelowa ogrodnicza i stelaż. Stelaż najlepiej wykonać z prętów metalowych. Najłatwiejszym sposobem na budowę takiego tunelu jest wygięciu kilkunastu drutów w półokrąg, wbicie ich w ziemię tak aby stabilnie stały. Następnie tak przygotowany stelaż pokrywamy folią. Musimy to zrobić w taki sposób, aby wspomniana folia się dobrze trzymała drutów. Taki tunel doskonale chroni przed mrozem, więc możemy zacząć hodowle od wczesnej wiosny, a skończyć późną jesienią. Taki tunel możemy ogrzewać, co da nam jeszcze lepsze efekty. Nasze warzywa będą dorodne i bardzo smaczne. A dzięki temu, że będą wyhodowane naturalnie, to także bardzo zdrowe.

Wszystkie potrzebne elementy do budowy takiego tunelu możemy kupić w sklepach budowlanych i ogrodniczych. Koszt całego przedsięwzięcia to kwota w granicach kilkuset złotych. Cały koszt jest uzależniony od tego jak duży tunel chcemy wybudować. Im większy tunel, tym więcej będzie nas kosztować jego budowa.