Wzorcowa inwestycja na giełdzie

Nikt z nas nie jest jasnowidzem, i nikt dokładnie nie wie jak inwestować na giełdzie. Zasadniczo mechanizm funkcjonowania giełdy jest bardzo prosty. Należy kupować akcje danych spółek, gdy są tanie. Wówczas możemy ich kupić jednorazowo więcej, a gdy ich notowania pójdą gwałtownie w górę, możemy je sprzedać z zyskiem, tym większym, im więcej akcji wykupiliśmy.

pieniadze3Jednak inwestycja na giełdzie nie jest tak prosta, bo gdyby tak było, to każdy z nas inwestowałby w akcje i każdy byłby bogaczem. A jednak są ludzie, którzy poświęcali temu zagadnieniu całe lata, lata analiz, śledzenia wykresów giełdowych, stresu i ogromnych emocji, by w efekcie zostać z niczym, gdy okazało się, że tak pewny interes, jaki widzieliśmy w stale rosnących wartościach indeksów, nagle zrobił w tył zwrot i stał się największym spadkiem w ostatnim czasie. Niestety inwestowanie na giełdzie może stać się początkiem naszego sukcesu i ogromnego bogactwa, a może stać się przyczyną naszej klęski. Dlatego też inwestować można, owszem, ale należy to robić z dużym wyczuciem, dystansem i ogromną dozą zdrowego rozsądku. Kluczową zasadą, jaką wpajają wszystkim specjaliści, jest inwestowanie tylko pewnej części swoich oszczędności, i to oszczędności, które chwilowo nie są nam potrzebne.

Niestety wiele osób decyduje się zainwestować wszystko, co mają, bo im więcej zainwestujemy tym większe mogą być potencjalne zyski.

To może skończyć się tragicznie. Drugą złotą zasadą, jest rozsądne kupowanie akcji gdy są tanie, i gdy ich wartość ma szansę niebawem pójśc w górę, by sprzedać je wtedy, gdy uda nam się na nich zarobić cokolwiek, zamiast czekać na krytyczny moment, gdy wartość akcji jest maksymalna, i może już tylko spaść.