Z czego składa się kurs na prawo jazdy kategorii B?

Posiadanie własnego auta osobowego to ogromna wygoda, dzięki której można zapewnić sobie szybki, łatwy i bezproblemowy transport w różne miejsca. Aby móc kierować takimi autami, należy oczywiście posiadać prawo jazdy. Dokument ten jest wydawany przez odpowiednie wydziały komunikacji na podstawie informacji o zdanych egzaminach państwowych otrzymanych od Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego.

Prawo jazdy kategorii B

prawo jazdyZaliczenie egzaminu na „prawko” wiąże się z koniecznością przejścia długiej i trudnej drogi, którą można sobie ułatwić wybierając dobrą szkołę jazdy organizującą kursy. Odpowiednia nauka jazdy obejmuje zajęcia teoretyczne, dzięki którym można poznać „na sucho” podstawy kierowania autem, różne zasady związane z techniką jazdy i eco-drivingiem, a także zasady ruchu drogowego i pytania egzaminacyjne.
Po odpowiednim przygotowaniu teoretycznym, szkoła jazdy dopuszcza kursantów do zajęć praktycznych. Polegają one na manewrowaniu po placu, a także na jeździe w trasie oraz mieście. Specjalnie wyszkoleni instruktorzy prowadzą zajęcia w autach przystosowanych do nauczania w szkołach jazdy. Pojazdy takie dysponują drugim pedałem hamulca i sprzęgła po stronie pasażera, dzięki którym instruktor może zareagować na wypadek błędu kursanta.

Po pomyślnym przejściu szkolenia i zaliczeniu egzaminu wewnętrznego, kursant zostaje zakwalifikowany na egzamin państwowy. Warto jednak pamiętać, że w przypadku 3 niezdanych egzaminów konieczne jest wykupienie dodatkowych 5 godzin zajęć praktycznych w dowolnej szkole jazdy uprawnionej do prowadzenia takich szkoleń.

Prawo jazdy OK bydgoszcz