Zadania przed Scrum Masterem

Byłem bardzo doświadczonym i rozchwytywanym Scrum Masterem na rynku, dlatego nie zdziwiło mnie wcale, że wiele firm się do mnie zgłaszało – zarówno te dopiero rozpoczynające przygodę z biznesem, ale także większe korporacje, które chcą całkowicie zmienić podejście do biznesu.

Doświadczony Scrum Master

scrum master zadaniaCałkowicie się z nimi zgadzałem, gdyż jak na samym początku udzielam szkoleń z metodyki Scrum, to wiele osób nie wiedziało w ogóle, o czym mówię i czy faktycznie taka wiedza jest potrzebna. Z krótkim czasem jednak zauważyłem, że Scrum master zadania cieszą się coraz większą popularnością. Teraz jednak wiele osób wie dokładnie, na czym polega Scrum i jak bardzo jest istotny w dzisiejszych czasach. Scrum master zadania są zawsze delegowane osobno przez Scrum Mastera. Jako doświadczony Scrum Master wiem, że kluczem do odpowiedniego przygotowania jest to, aby dokładnie przygotować zespół pod kątem teoretycznym. Scrum master zadania są codziennie różne w zależności od tego, jak duży jest projekt. Doświadczony Scrum Master powinien jeszcze na samym początku pracy dokładnie określić ilość zadań i obowiązków. Dzięki temu wszyscy pracownicy będą mogli z powodzeniem wykonywać obowiązki krok po kroku. Na tym właśnie polega cała metodyka Scrum – na oddawaniu pojedynczych części projektu, aby później połączyć je szybko w całość. Dzięki czemu też klient może na każdym etapie takich zadań zobaczyć, czy to mu odpowiada, co z kolei przekłada się na późniejszy brak straty czasu ze względu na poprawki.

Scrum master zadania powinny być podzielone przez najbardziej doświadczoną osobę w zespole zgodnie z kwalifikacjami oraz umiejętnościami pracownika. Im lepiej pracownik będzie dobrany, tym na pewno praca zostanie wykonana w o wiele lepszy sposób ku uciesze klienta.