Zalety inwestycji w betonowy zbiornik na nieczystości

Firmy zajmujące się sprzedażą i montażem zbiorników na nieczystości mają zazwyczaj do zaoferowania dwa rodzaje szamb. Chodzi tutaj o zbiorniki wykonane z betonu i te wykonane z plastiku. Klienci często zastanawiają się nad tym, jaki zbiornik będzie lepszy i niejednokrotnie poszukują porad w internecie.

Dojazd na posesję i ciężar zbiornika

szamba betonowe cennikWszystko zależy od tego, jakie warunki panują na posesji, na której ma zostać zamontowane szambo. Do przewiezienia i instalacji zbiornika betonowego potrzebny jest nie tylko samochód ciężarowy, ale również dźwig. W przypadku zbiornika z plastiku wystarczy tylko odpowiedni samochód – przewiezienie i montaż nie stanowią problemu, bo zbiornik nie jest taki ciężki. Dlatego zbiorniki betonowe polecane są tam, gdzie posesja jest dość duża i dojazd w miejsce instalacji nie stanowi żadnego problemu. Jeśli chodzi o szamba betonowe cennik, to na pewno są one tańsze niż szamba plastikowe i dlatego tak wiele osób je wybiera. Zbiorniki z betonu są bardzo solidne, a materiał ten jest tani. Dlatego za szambo z montażem można zapłacić jedynie 3 tysiące złotych. Nie jest to duża suma i niejednokrotnie klienci decydują się od razu na montaż kilku betonowych zbiorników, by nie musieć tak często korzystać z usług firm zajmujących się wywożeniem nieczystości. Szamba zbudowane z betonu są bardzo ciężkie, dlatego idealnie osadzają się w gruncie. Wiadomo, że pod ziemią znajdować się mogą wody gruntowe.

Jeśli dojdzie do podniesienia ich poziomu, to nie ma mowy o tym, by wody wyparły zbiornik na powierzchnię (co może się zdarzyć w przypadku lekkiego szamba plastikowego). Dlatego wykonywanie pomiarów wód gruntowych nie jest konieczne przed instalacją zbiornika z betonu. Warto wspomnieć, że na pokrywie szamba betonowego można stworzyć podjazd lub miejsca parkingowe.