Zalety kocyka minky

Ostatnio wybraliśmy się z narzeczonym na spacer. Wolnym krokiem przechodziliśmy przez miejskie alejki, po których biegały dzieci, rodzice zaś pilnowali ich, siedząc na ławeczkach. Moją uwagę zwrócił jeden wózek z dzieckiem – maluszek był przykryty niezwykle uroczym kocykiem!

Wzorzyste kocyki zwracają uwagę

wzorzyste kocyki dla niemowląt minkyZ racji tego, że i ja z narzeczonym spodziewam się dziecka, zapytaliśmy szczęśliwej mamy, skąd wzięła taki ładny kocyk. Okazało się, że wzorzyste kocyki dla niemowląt minky dostępne są w niejednym sklepie internetowym. Minky jest bardzo popularnym materiałem, z którego wykonuje się rzeczy dla dzieci – sprawdza się on bowiem nie tylko przy kocykach, ale też poduszkach, rożkach czy kominach na szyję. Dotknęłam kocyka i – zachwyciłam się. Był on niezwykle miękki! Z pewnością dziecku jest przyjemnie, gdy tak leży otulone stuprocentową miękkością. Taki przyjemny w dotyku kocyk powinien znaleźć się w wyprawce dla każdego nowo narodzonego dziecka. Spotkana mama opowiadała jeszcze długo o kocyku – chwaliła materiał, który nie wymaga prasowania. I tak ilość obowiązków domowych jest dla młodych mam często przytłaczająca, dlatego to dobrze, że mogą ominąć choć jedną czynność. Ucieszyło mnie, że kocyk minky jest nieprzemakalny – w ten sposób, nawet gdy przez przypadek na spacerze spotkałaby nas zła pogoda, dziecko byłoby bezpiecznie otulone i nie zmarzłoby. Spytałam, czy kocyk minky sprawdza się też o innej porze roku, a nie tylko zimą, tak jak teraz. Sympatyczna mama odpowiedziała, że owszem – wiosną i latem również można okrywać dziecko kocykiem minky, gdyż materiał nie przegrzeje ciała dziecka.

Według mnie to świetna nowina. Narzeczony widział iskierkę w moich oczach, która pojawiła się podczas rozmowy o kocyku minky – gdy wróciliśmy do domu, kupił właśnie taki kocyk dla naszego przyszłego dziecka. Bardzo się cieszę, że mamy już pierwszą rzecz do wyprawki malucha!