Założenie sklepu zoologicznego

W Polsce branża zoologiczna nie rozwija się za szybko. Większość sklepów zoologicznych zaopatrzona jest tylko w karmy dla psów lub kotów, zabawki dla pupili oraz akcesoria dla gryzoni. Brakuje specjalistycznych sklepów zoologicznych, które na pewno przyniosą zyski na swojej działalności oraz pewne miejsce na rynku.

Kilka wskazówek jak otworzyć sklep zoologiczny:

chomik•Formalności
Kwestie formalne związane z założeniem sklepu zoologicznego składają się z kilku punktów.
*Przedsiębiorca musi zarejestrować swoją działalność oraz wybrać jedną z form prawnych jej prowadzenia.
*Może otworzyć firmę indywidualnie lub założyć ją w spółce.
*Jeśli sklep zoologiczny będzie zaopatrzony w żywe zwierzęta przedsiębiorca musi przejrzeć ustawę na temat ochrony zwierząt.
*Sklep zoologiczny może posiadać również w swojej ofercie sprzedaż wysyłkową zwierząt, wtedy musi spełniać wymogi ustawy dotyczącej przewozu zwierząt.
•Asortyment sklepu zoologicznego:
*Zabawki dla gryzoni
*Smycze oraz zabawki dla psów
*Karmy suche oraz mokre
*Witaminy
*Preparaty na pchły oraz kleszcze
*Szczotki do wyczesywania zwierząt
*Akwaria z wyposażeniem
*Legowiska i klatki
*Ubranka dla psów i kotów
•Sklep zoologiczny ze zwierzętami czy bez zwierząt?
Jeśli zdecydujemy się na sprzedaż w naszym sklepie będą nie tylko karmy i akcesoria dla zwierząt typu transporter dla kota, smycz dla psa lub akcesoria dla gryzoni, ale również żywe zwierzęta musimy pamiętać, aby zdobyć zezwolenie na sprzedaż oraz przetrzymywanie zwierząt. Zwierzęta musza pochodzić tylko ze sprawdzonych oraz legalnych hodowli.

•Dlaczego warto otworzyć sklep zoologiczny?
Pierwszym powodem jest to, że coraz więcej osób posiada psy, koty lub innego rodzaju zwierzęta i chce o nie jak najlepiej zadbać. Zwierzęta są coraz częściej największymi przyjaciółmi dla ludzi, zwłaszcza samotnych. Traktują je jak własne dzieci, dlatego potrzebują dużego wyboru jedzenia, zabawek oraz innych akcesoriów dla zwierząt.
Otwarcie sklepu zoologicznego będzie znakomitym rozwiązaniem dla osób, które same posiadają zwierzęta , darzą je wielką sympatią oraz posiadają wiedzę na ich temat.