Zamienna część w maszynach pakujących

 

Musze przyznać, że od kiedy więcej specjalistycznych maszyn pojawia się w zakładach pracy, to praca staje się stopniowo łatwiejsza. W naszym przypadku ludzie nie są zastępowani, a są przenoszeni do innych obowiązków dzięki maszynom. Co wcale nie oznacza, że nikt takich maszyn nie kontroluje. Ja właśnie muszę się upewniać, że działają one sprawnie i nic złego się z nimi nie dzieje.

Maszyna pakująca potrzebująca części zamiennych

części zamienne do maszyn pakującychW przypadku naszego zakładu przełomem, który zupełnie zmienił system pracy było pojawienie się specjalistycznych maszyn do pakowania. To całkowicie zmieniło wszystko. Pracownicy, którzy do tej pory zajmowali się właśnie pakowaniem otrzymali inne obowiązki, a część miała za zadanie zapoznanie się z nowym sprzętem i zajmowanie się nim. I to moje zadanie. Zawsze dbałem o to, by wszystko działało sprawnie, a także dbałem o pielęgnację odpowiednią takiej właśnie maszyny. Pewnego dnia, gdy nasz przełożony pytał się, czy czegoś nam potrzeba, czy musi coś zamówić od producentów, to poinformowałem, że potrzebne nam będą konkretne części zamienne do maszyn pakujących, byśmy mogli być zabezpieczeni na każdą newralgiczną sytuację. Nieoczekiwane wstrzymanie pracy naszych maszyn spowodowałoby bardzo duże opóźnienia, które bardzo trudno byłoby nadrobić w momencie gdy sprzęt nie działa poprawnie. Takie zabezpieczenie było więc niezwykle kluczowe dla działania firmy.

Przełożeni mi ufają więc takiego zamówienia dokonali. I okazało się, że miałem racje, bo w niedługim czasie musieliśmy właśnie z takich części zamiennych pilnie skorzystać. To konkretne zabezpieczenie pozwoliło więc automatycznie na uniknięcie opóźnień i błyskawiczny powrót do pracy z taką samą wydajnością jak wcześniej. Przezorny zawsze ubezpieczony.