Zapewnij królikowi dobrą klatkę

Większość ludzi posiada w swoim domu jakieś zwierzęta. Największą popularnością cieszą się psy, koty, chomiki, myszki, króliki, świnki morskie i rybki. Bierzemy pod opiekę zwierzę, za które stajemy się w pełni odpowiedzialni do końca jego życia. Opiekujemy się nim, karmimy, spędzamy z nim czas, a on odwdzięcza nam się swoją lojalnością i miłością.

Dobra klatka dla królika

dobre klatki dla królikówJednym z ulubionych zwierząt domowych są króliki. Są to bardzo przyjazne zwierzęta, z którymi łatwo się zaprzyjaźnić i nawiązać głębszą więź. Dla dzieci króliki to idealne zwierzęta na początek przygody obcowania ze zwierzętami. Dzięki posiadaniu zwierzęcia dzieci nauczą się odpowiedzialności, dbania o inną istotę żywą i opiekowanie się nią. Najlepiej, aby dziecko było zaangażowane również w karmienie i sprzątanie klatki królika, aby nauczyło się, że posiadanie zwierzęcia to również obowiązki. Króliki nie żyją samopas w naszych domach, mają swój stały azyl w klatce, trzeba jednak pamiętać o ich regularnym wypuszczaniu, aby mogły się swobodnie wybiegać. Ważne, aby klatka, w której spędzają najwięcej czasu również zapewniała im kontakt. Jeśli chodzi o dobre klatki dla królików to najważniejsze jest, aby dopasować jej rozmiar do wielkości naszego pupila. Powinien on móc się swobodnie wyprostować i mieć sporo miejsca na podskoki czy zabawę. Nie zamykajmy królików w małych klatkach, które będą dla nich niemal więzieniem, dajmy im trochę swobody.

Jak wiadomo króliki są gryzoniami, należy zatem pamiętać, aby klatka posiadała dobre jakościowo szczeble, których królik nie przegryzie. Warto zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są one zrobione, aby królik nawet podgryzając szczeble – co będzie zapewne dość często robił – nie zdrapał z nich jakiejś farby, która może odpadać fragmentami, przez co klatka może stać się z czasem mniej estetyczna.