Zasady korzystania z sauny parowej

 

Sauny parowe bardzo często budowane są razem z basenami. Trzeba jednak wiedzieć, jakie są zasady korzystania z takiej sauny, zanim się do niej wejdzie. Na pewno nie jest to rozwiązanie polecane osobom starszym oraz dzieciom, ponieważ temperatura panująca w takiej saunie jest bardzo wysoka.

Ogrzewanie sauny parowej piecem elektrycznym

sauna parowa producentOprócz tego po skorzystaniu z sauny parowej nie należy się przemęczać, aktywność fizyczna jest niewskazana, dlatego nie można z powrotem wejść do basenu i trenować. Nie powinno się też gwałtownie chłodzić swojego ciała po wyjściu z sauny parowej, bo jest to bardzo niezdrowe. W saunie dochodzi do silnego pocenia się. Po wyjściu z gorącej sauny należy wziąć prysznic (tak samo trzeba zrobić przed wejściem do sauny). Następnie warto położyć się na jakiś czas na leżakach i nawadniać organizm. Każdy producent sauny parowej zapewnia, że ma ona dobroczynny wpływ na zdrowie człowieka. Rzeczywiście jeśli ktoś korzysta z sauny parowej prawidłowo, to może liczyć na oczyszczenie swojego organizmu z toksyn, regenerację, odświeżenie, spowolnienie procesów starzenia się skóry i nie tylko. Zalet korzystania z saun parowych jest znacznie więcej. W saunach parowych znajduje się specjalny piec elektryczny. W niektórych są też rozgrzane do czerwoności kamienie. W saunie znajdują się ławeczki. Im wyżej, tym wyższa temperatura, dlatego pobyt w saunie należy zawsze zaczynać od najniższej ławeczki, a potem stopniowo przechodzić na wyższe.

W saunie parowej nagrzewane jest powietrze, które następnie ogrzewa skórę człowieka i całe jego ciało. Temperatura w saunie parowej jest bardzo wysoka i wynosi zazwyczaj ponad 80 stopni Celsjusza. Takie pomieszczenie musi zostać przystosowane do wysokiego poziomu wilgotności. Sauna parowa nagrzewa się zazwyczaj od 30 do 90 minut.