Zastosowanie profesjonalnych wkrętów do ułożenia podłogi

Moim marzeniem zawsze było mieć podłogę z litego drewna. W wakacje rok temu pojawiła się szansa aby to marzenie spełnić, udało mi się kupić mały domek letniskowy, który wymagał małego remontu. Dlatego postanowiłem, że wykorzystam są sytuację i zamontuję w domu moją wymarzoną podłogę. 

Jak zmontować podłogę drewnianą?

profesjonalne wkręty do drewnaPrzed przystąpieniem do prac związanych z montowaniem całej podłogi postanowiłem się najpierw skonsultować z wujkiem czego użyć aby taka podłoga była położona naprawdę solidnie. Wtedy jedyną rada jaką dostałem to aby wykorzystać profesjonalne wkręty do drewna. To one sprawią, że podłoga będzie sztywno przymocowana do znajdującego się pod nią stelażu. Tego typy wkręty są bardzo zaawansowanymi elementami konstrukcyjnymi. Posiadają specjalną końcówkę dzięki której wkręcenie wkrętu odbywa się dużo prościej bez potrzeby nawiercania deski. Gwint który jest w takich wkrętach zaprojektowany jest w taki sposób aby wkręcanie odbywało się dużo szybciej, a specjalny frez dodatkowo dociąga skręcane ze sobą elementy. Natomiast ząbki znajdujące się pod łepkiem wkrętu powodują, że wkręt zagłębia się w strukturę drewna i żadna jego część nie wystaje ponad naturalny poziom deski. Wkręty występują w bardzo wielu rozmiarach. Najczęściej wkręcane przy pomocy końcówki typu torx. Dzięki zastosowaniu tego typu wkrętów montaż podłogi przebiegał bardzo sprawnie i szybko. Cała podłoga została położona w jeden dzień. Z racji iż podłoga nie będzie wystawiana na działanie warunków zewnętrznych nie musiała zostać zabezpieczona żadnymi preparatami. 

Jeśli ktoś ma planach montaż podobnej podłogi sprawą kluczową jest użycie odpowiednich wkrętów w innym przypadku podłoga może ulec różnego rodzaju wyszczerbieniom oraz mogą powstawać zadziory. Zaleca się kupno wkrętów sprawdzonych producentów oferujących dobrą jakość oraz gwarancję. Prawidłowo zmontowana podłoga posłuży nam przez wiele lat.