Zdecydowałam się zostać jubilerem

Od kilku lat nie mogłam znaleźć swojej „ścieżki zawodowej”. W każdej z dotychczasowych prac wytrzymałam zaledwie kilka tygodni. Musiałam w końcu coś ze sobą zrobić, ponieważ tak się nie dało dłużej żyć. W końcu koleżanka podpowiedziała mi, żebym zastanowiła się, co sprawia mi najwięcej frajdy. Doszłam do wniosku, że lubię tworzyć biżuterię i w sumie mogłabym spróbować swoich sił w jubilerstwie.

Kupiłam książkę o podstawowych technikach jubilerskich

kurs jubilerstwa - podstawowe technikiW takiej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak kupić sobie jakąś książkę albo zapisać się na jakiś kurs. Zależało mi na tym, aby poznać techniki pracy jubilera i dowiedzieć się, co muszę wiedzieć i czego muszę się nauczyć przed rozpoczęciem pracy w tym zawodzie. Inna koleżanka, gdy dowiedziała się, co planuję, poleciła mi książkę. Była to książka kurs jubilerstwa – podstawowe techniki. Dowiedziałam się od niej, że jest to bardzo dobra pozycja, która w przystępny sposób objaśnia wszelkie techniki i metody jubilerskie, które z pewnością przydadzą mi się podczas rozpoczynania pracy w tym zawodzie. Jest to książka przeznaczona dla osób początkujących, w jej treści znajdzie się wiele aktualnych informacji o „świecie jubilerstwa”. Zapewniła mnie ona, że znajdę w niej nie tylko opisy technik, ale także dowiem się na jakim sprzęcie najlepiej pracować i jakie narzędzia warto kupić już na samym początku swojej przygody z jubilerstwem.

Zachęcona tak pozytywnymi komentarzami na temat tej książki, zdecydowałam się dłużej nie wahać i od razu ją zakupiłam. Już wkrótce przekonałam się, że to był bardzo dobry pomysł. Wiedza, której się z niej nauczyłam była naprawdę bardzo ważna i w dodatku była ona przekazana w przystępny, prosty sposób. Teraz byłam już pewna, że chcę zostać jubilerem i wiązałam z tym swoją przyszłość.