Zdrowe syropy na bazie owoców

Każdy z nas doskonale pamięta z dzieciństwa słodkie gęste napoje, które mama lub babcia dolewały do przegotowanej wody. Napoje takie doskonale gasiły pragnienie, a oprócz tego wyśmienicie smakowały. Syropy z owoców nie tylko dodawane były do wody, ale również do herbat czy słodkich deserów na zimno.

Syropy dla dzieci i dorosłych

syropy owocoweSyrop jest nie tylko słodkim dodatkiem do różnego rodzaju napojów czy deserów, ale powszechnie używa się go do walki z różnego rodzaju sezonowymi przeziębieniami i infekcjami. Nie od dziś wiadomo, że syrop z czarnego bzu czy malin doskonale radzi sobie z bólem gardła czy stanem podgorączkowym. Zawarte w kwiatach i owocach bzu flawonoidy wykazują duże właściwości lecznicze. W malinach zaś znajduje się wiele witaminy C, która wpływa na naszą odporność. Dodawanie syropów do gorących herbat doskonale wspiera każdą domową kurację. Jednak syrop owocowy warto mieć w swojej kuchni przez cały rok, nie jedynie w czasie jesienni czy zimy. Jeśli lubimy słodkie napoje lub mamy dzieci syropy owocowe sprawdzą się doskonale. O wiele łatwiej bowiem przekonać dzieci do picia wody gdy dolejemy do niej odrobinę słodkiego syropu z owoców. Napój taki nie tylko doskonale ugasi pragnienie ale również będziemy mieli pewność, że nasze dziecko pije naturalne napoje bez sztucznych konserwantów i barwników. Liczy się bowiem nie tylko smak, ale również skład. Syrop można również wykorzystać w napojach dla dorosłych kolorowe drinki nie tylko efektownie wyglądają ale również doskonale smakują. Syropy można dodawać do piwa czy grzanego wina.

Naturalne syropy z owoców powinny znaleźć się na półce u każdego. Są one bardzo proste w przygotowaniu i mogą być przydatne przez cały rok. Doskonale wzbogacają smak różnych napojów i słodkich deserów. Ich pełen witamin skład pozwala na szybszą rekonwalescencję.