Zdrowy królik dzięki odpowiedniej karmie

Specyficzna budowa układu pokarmowego królików sprawia, że że należy dbać o ich dietę, podawać im odpowiednie pożywienie, które zaspokaja ich zapotrzebowanie na składniki odżywcze, a jednocześnie minimalizuje ryzyko pojawienia się poważnych problemów zdrowotnych. Podstawą diety królików jest przede wszystkim siano, które jest pokarmem niskokalorycznym, wysoko włóknistym, dzięki czemu jest odpowiednie dla małego pupila.

Korzyści z podawania ziół królikowi

zioła dla królika cenaWarto także sięgnąć po zioła dla królika Cena wysokich jakościowo produktów często jest bardzo korzystna, dlatego warto podawać je zwierzakowi. Króliki lubią bowiem zarówno świeże, jak i suszone zioła, są one cennym źródłem substancji odżywczych, bogate są witaminy i sole mineralne, wykazują właściwości lecznicze. Mniszek lekarski, babka lancetowata, pokrzywa, skrzyp, krwawnik, jeżówka, mięta, melisa, koniczyna, a także szereg innych ziół mogą być podawane zarówno w wersji świeżej, jak i suszonej. Królik uwielbia także suszone liście truskawki, poziomki, porzeczki, maliny oraz leszczyny. Zioła działają leczniczo oraz wzmacniająco. Babka lancetowata wykazuje działanie przeciwzapalne, wspomaga trawienie, z kolei bazylia uspokaja i poprawia apetyt. Dobre żywienie królika ma ogromny wpływ na jego samopoczucie oraz kondycję, dlatego warto zadbać o to, by podawać zwierzakowi wysokiej jakości produkty. Dieta powinna być zbilansowana, zawierać kilka rodzajów ziół. Są one ważnym elementem w diecie zwierzaka, zaspokajają jego zapotrzebowanie na składniki odżywcze.

Wielu producentów oferuje wysokiej jakości wyroby, które posiadają odpowiednie mieszanki ziół, są doskonałe dla zwierzaka. Duża różnorodność sprawia, że znalezienie odpowiedniego pokarmu nie powinno stanowić problemu, ważne jednak, by decydować się na wyroby, które nie zawierają się konserwantów, barwników i sztucznych aromatów.