Zleciłam analizę statystyczną do doktoratu

Pisanie doktoratu było dla mnie bardzo męczące. To nie wygląda tak, jak wielu myśli, czyli, ze siedzę sobie nad książkami i piszę swoja pracę.

Analiza statystyczna do pracy magisterskiej często przysparza wielu zmartwień wielu studentom

analiza statystyczna do pracy magisterskiejPoza tym, muszę tez chodzić na zajęcia jako studentka, jak również prowadzić zajęcia jako wykładowca, więc czasu jest niewiele. Niby nie muszę tego napisać w rok, ale samo przeprowadzanie badań zajmuje bardzo dużo czas, a na moim kierunku prace czysto teoretyczne są postrzegane dużo gorzej, od prac praktycznych, gdzie analiza statystyczna wyników badań mówi nam coś nowego o temacie opisywanym. Poza tym, stypendium doktoranckie nie pozwala na bezproblemowe utrzymywanie się, czyli samodzielne opłacanie czynszu, rachunków, kupowanie jedzenia i innych potrzebnych rzeczy. Nie każdy dostaje także granty na badania, więc trzeba dodatkowo pracować. Sama w każdy weekend brałam różne zlecenia, żeby zapłacić za prąd i wodę, nie było mi zatem łatwo. Przeczytałam gdzieś w gazecie, że są teraz oferowane usługi statystyczne, polegające na analizowaniu przygotowanych badań. Niektóre firmy nawet oferują pomoc w wymyślaniu pytań, przeprowadzaniu wywiadów, czy ze same stworzą ankietę internetową według wytycznych. To było coś dla mnie. Pamiętam ile wysiłku kosztowała mnie analiza statystyczna do pracy magisterskiej, więc wiedziałam, co mnie czeka przy doktoracie. A dokładniej coś jeszcze gorszego. Miałam już gotowe pytania do swojej ankiety, umiałam ją także wprowadzić na stronę internetową, ale już w opracowaniem wyników badań nie poszłoby mi tak prosto.

Taka analiza statystyczna do doktoratu to przecież nie napisanie za mnie pracy, a i tak sama muszę to sprawdzić, zanim napiszę to w pracy doktorskiej, badaniami jakościowymi też muszą sama się zająć, więc w sumie czemu nie? Jeśli ma mi to chociaż trochę ułatwić życie to warto skorzystać w takiej alternatywy.